E-mail: Password:
Humboldt-Kolleg 2010/Abstract - Humboldt-Kolleg 2010
2015-10-08 није актуелно

Promocija knjiga na Hemijskom fakultetu
Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu, cetvrtak 8. oktobra 2015. godine, u 18 casova

Postovane koleginice i kolege, dragi Humboltovci, Zadovoljstvo mi je da vas pozovem na promociju dve knjige u izdanju Springer-à:

1. Tanja Cirkovic Velickovic, Marija Gavrovic-Jankulovic (2014): Food Allergens: Biochemistry and Molecular Nutrition in the series Food Microbiology and Food Safety
  2. Schwarzbauer Jan, Jovancicevic Branimir (2015): Fundamentals in Organic Geochemistry - Fossil Matter in the Geosphere.

2015-06-30 није актуелно

prof. Ivana Ivancev-Tumbas, Univerzitet Novi Sad
Kvalitet vode - sta znamo o zagadujucim organskim supstancama u njoj?
Rektorat, Studentski trg 1 (sala 8) sa pocetkom u 18 h

Na trzistu EU je prisutno vise od 100.000 sintetskih hemikalija od kojih se barem 30.000 proizvodi u kolicini vecoj od 1t godisnje. Pesticidi, industrijske hemikalije, usporivaci gorenja, lekovi, boje, sredstva za licnu negu i mnoge druge hemikalije dospevaju u zivotnu sredinu i u vodotoke, uglavnom preko nedovoljno preciscenih otpadnih voda, tokom akcidentnih situacija ili usled neadekvatnog odlaganja otpada.
Vec nekoliko decenija u svetu traju istrazivacki napori da se utvrde efekti i predvide posledice, kao i da se spreci zagadenje, zastite vodeni ekosistemi, izvorista vode za pice i zdravlje potrosaca.
Tokom predavanja slusaoci ce cuti koja je trenutna praksa u preciscavanju otpadnih voda i preciscavanju vode za pice u smislu uklanjanja organskog zagadenja, kao i koji izazovi stoje pred ovim slozenim sistemima i nadleznim institucijama u buducnosti imajuci u vidu rezultate i resenja koja nudi savremena nauka i tehnologija.

2015-03-17 није актуелно

Godisnja izborna skupstina HUMBOLTOVOG KLUBA SRBIJE